נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 סיבות להוציא דרכון זר

תיירים המחזיקים בכרטיסי עלייה למטוס ודרכונים זרים

כיום ישראלים רבים מתלבטים האם להוציא דרכון זר או להסתפק בדרכון הישראלי. במדינות רבות תהליכי ההוצאה של דרכון הפכו לפשוטים יחסית, ואם בוחרים בעורך דין מצוין לייעול התהליך אפשר להוציא דרכון זר בטווח זמן מהיר. להוצאה של דרכון זר יש יתרונות רבים שקשורים למגורים, לחופשות, וגם להשקעות ולפתיחה של אפשרויות תעסוקה חדשות. במאמר זה נסקור את היתרונות של דרכון זר עבורכם ועבור המשפחה שלכם.

 

מגורים במדינה אחרת

היתרון המובהק ביותר של החזקת דרכון זר הוא היכולת לדור במדינה אחרת. עבור אזרחי האיחוד האירופי מדובר באפשרות מגורים בכל רחבי אירופה, ולא רק במדינה שממנה הונפק הדרכון הזר. גם עבור אזרחי ארצות הברית החזקת דרכון אמריקאי פותחת אפשרות של מגורים במדינה זרה. למעבר למדינה אחרת יכולים להיות יתרונות כלכליים. בנוסף משפחות רבות רוצות לגוון את אורח חייהם ולנסות לגור במדינה אחרת. עו"ד ונוטריון דניאל הרשקו, המומחה בהוצאת דרכון זר, מדגיש כי זהו אמנם יתרון משמעותי אבל יש אנשים רבים שמוציאים דרכונים זרים מסיבות אחרות.

 

מעבר חופשי ונוח בין מדינות

יש לא מעט מדינות שלא מאפשרות כניסה של ישראלים לשטחן, כמו למשל אינדונזיה. מדינות אחרות כמו ארצות הברית דורשות מישראלים להגיש בקשה ארוכה ומסובכת לוויזה לפני הטיסה. החזקה של דרכון זר מאפשרת להימנע מהדברים האלה. אם תציגו את הדרכון הזר במדינות אלה הן יאפשרו לכם כניסה מהירה וחלקה.

מעבר חופשי ונוח בין מדינות

למען החופש של המשפחה

ישראלים רבים מתלבטים האם להוציא דרכון זר בגלל מתחים שזה עלול לייצר בתוך המשפחה. אך למעשה, ברגע שאחד מבני המשפחה הוציא דרכון זר התהליך הופך לקל ופשוט יותר עבור שאר בני המשפחה. ייתכן ואתם לא תשתמשו בדרכון הזר שתוציאו, אבל הדבר יסייע לילדיכם להוציא דרכון זר בקלות רבה יותר ובכך התהליך הופך למשתלם יותר מנקודת מבט משפחתית.

 

אפשרויות השקעה רווחיות

לכל מדינה יש רגולציה שונה על השקעות והתנהלות פיננסית. החזקה של דרכון זר מאפשרת לישראלים גישה לאפשרויות השקעה רווחיות וחדשות שאינן זמינות לבעלי דרכון ישראלי בלבד. הדבר נכון במיוחד לבעלי אזרחות של מדינה באיחוד האירופי. כמו במגורים גם בהשקעה ניתן להחזיק באזרחות של מדינה אחת ולהשקיע במדינה אחרת. הדבר פותח אפשרויות חדשות למשקיעים.

 

סיכום

בשנים האחרונות רווח השיח בעד ונגד הוצאה של דרכון זר בנוסף לדרכון הישראלי. לדרכון זר יש יתרונות רבים. הוא מאפשר למי שמחזיק בו לגור במדינה אחרת ולעבוד בה, ובנוסף מאפשר גם חופש תנועה גדול יותר או כניסה למדינות שלא מתירות כניסה של ישראלים. להחזקה של דרכון זר יש גם משמעות עבור בני משפחה אחרים שיוכלו להוציא דרכון גם, והוא מאפשר הזדמנויות השקעה חדשות במדינות אחרות. היתרונות הללו ועוד אפשריים עבור ישראלים רבים שיכולים להוציא דרכון זר.

דרכונים זרים עם כסף

אז מה היה לנו עד עכשיו?
עוד בנושא כללי